.

.

Dorman W37644 Тапан Кочница Тркала Цилиндар

Dorman W37644 Тапан Кочница Тркала Цилиндар

DEN 315.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Сите тркала цилиндри се направени со висок квалитет EPDM гума чаши и чизми за долготрајни перформанси.Тркала цилиндар забива се површината тестирани за да се обезбеди оптимална запечатување површината за притисок чаши.Поради поправка на време и трошоци, тоа е повеќе пожелно да се замени, наместо на поправка Тркала Цилиндри.Се препорачува замена се предлага кога сервисирање на барабан сопирачки.Апликацијата се специфични.Директна замена на тркалото на цилиндри се дизајнирани за да одговара на специфични возило апликации и да се обезбеди соодветна одговара секој пат.Заменете двете страни за целосната поправка.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ