.

.

iPad Тастатура Случај за iPad 10.2 9-та Генерација/8 Генералот/7 Генерација, iPad 9-та Генерација Случај со Тастатура, Изградена-во Молив Носителот Монтажни Безжична Тастатур

iPad Тастатура Случај за iPad 10.2 9-та Генерација/8 Генералот/7 Генерација, iPad 9-та Генерација Случај со

DEN 695.76

Количина на стоки
Достапно на барање

【i Pad 9-та Генерација/8 Генералот/7 Генералот Случај со Тастатура】 Компатибилен за i Pad 9 Генералот 2021 10.2 инчен(Модел : A2602/ A2603/ A2604/ A2605), i Pad 8 Генералот 10.2 инчен 2020 година (Модел : A2270/ A2428/ A2429), i Pad 7 Генералот 10.2 инчен 2019 (Модел : A2197/A2198/A2200). 【Батерија Bluetooth Безжична Тастатура】 Нашите Bluetooth тастатура поддршка Андроид, Windows и i OS системи, тоа не може само да се поврзете со i Pad 10.2" 9-та Генерација/8 Генералот/7 Генерација, но исто така да се поврзе со i Phone, други модели, таблет, Лаптоп и други уреди.На копчињата се дизајнирани со машински ножици, обезбедување на вас течност и удобно внесување искуство. 【Повеќе Агли на Гледање се Прилагоди】 Оваа 10.2" i Pad случај со тастатура изградена-во 3 агол на гледање против пролизгување жлебови, тоа е погодно да се прилагоди на i Pad агли за да ги задоволат вашите работа, учење и играње треба.Без оглед на висока или ниска маса, можете да ја прилагодите удобен агол на гледање. 【Magnetically Монтажни Тастатура】 Оваа безжична тастатура се монтажни, на магнети вградена во дното на тастатура држи цврсто до i Pad случај, можете да го носат на i Pad со тастатура без да се грижиш тастатурата слајд off.Тоа е исто така погодно да се земе тастатурата надвор. 【Прецизни Cutouts & Пен Носителот Слот】 Направени од премиум СТП кожа и меки TPU материјал, ова 10.2" i Pad случај е тенок и лесен.Прецизна cutouts овозможи целосен пристап до сите функции и нудат добра заштита, погодност за секојдневна употреба.Пенкало слот внатре за да се спречи вашиот специјалното пенкало да бидат изгубени.Answer : ___________________________ Note : i Pad и apple молив НЕ се вклучени.Вградена литиум-јонска battery Flat, Течност, и Удобност Пишување Experience Powerful magnetically чувајте го на место firmly Support i OS, Android, Windows системи.Вклучете ја тастатурата.Вклучете ја Bluetooth на вашиот i Pad.Кликнете на "Connect" копчиња на вашата тастатура.Одете на вашиот i Pad Bluetooth амбиент, да се погледне за "Bluetooth Тастатура" во потрага страница.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ