.

.

Платно Панели, Плочи,12 Пакет Уметник Платно Панели Уметник Квалитет Киселина Слободни Платно Панел Плочи,Платно Панел,Киселина Слободни,Уметник Платно Одбори за С

Платно Панели, Плочи,12 Пакет Уметник Платно Панели Уметник Квалитет Киселина Слободни Платно Панел Плочи,Платно

DEN 263.76

Количина на стоки
Достапно на барање

✔【Чист Памук Платно】- платно одбори за сликарство платно ѕид уметност сликарство платно панели одбори се направени од памук.На сликарски четки само планирам право над нив и да се направи слика напор.Памук го Прави идеален уметност површината. ✔【Подготвени за Бои】- Секое парче платно одбори за сликарство платно ѕид уметност сликарство платно сликарство панел е ригидно со поддршка на одборот.Секој акрилна боја платно во овој пакет се веќе се подготвуваат со киселина-слободен акрилик италијански.Не се потребни никакви други подготовка, вие ќе бидете подготвени да започнете со креирање веднаш. ✔【За Нафта,Tempera,Акрилик Болки и Повеќе】- платно одбори за сликарство платно ѕид уметност сликарство платно боја панели одбори може да се користи со акрилна боја , маслени бои , јајце tempera боја и многу повеќе!Овие платна за сликање, исто така може да се користи за цртање и работа убаво со акрил маркери.Совршен за на децата да научат на нафта сликарство. ✔【Широка Примена】- Овие платно одбори за сликарство платно ѕид уметност сликарство платно сликарство панели одбори се совршени за училишните проекти и дете роденденска партии премногу.Помогне да се зголеми Деца' раце на способност.Децата ќе биде поинтересно, во сликарството, по употреба оние сликарство панели одбори. ✔【Големо Платно】- Платно одбори за сликарство платно ѕид уметност сликарство платно Може да се користи за да се направи ѕид платно на сите семејства или нивните соученици.Секој затворени и заштитени освен ако не користите сите одеднаш што е добро.Помогне да уживаат голема слика и празник среќа.Големина : 5 x 7 Инчи.

Деталните информации

Material:
Canvas
Quantity; 12 Pack :
Styles:
Canvas panels boards
Package include:
12 x Canvas panels boards :

Тие исто така купуваат со овој производ