.

.

K&N Cold на Воздухот Комплет: Високи Перформанси, се Зголеми коњски сили: Компатибилен со 2011-2019 Dodge/Chrysler (Предизвикувач, Полнач, 300, 300C) 3.6 L V6, 69-2544TP

K&N Cold на Воздухот Комплет: Високи Перформанси, се Зголеми коњски сили: Компатибилен со 2011-2019 Dodge/Chrysler

DEN 9119.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Произведени за широк спектар на апликации, K&N Подмачкана Памук Филтри за Воздух се користи со повеќето K&N Воздухот системи.ЛЕСНО ОДРЖУВАЊЕ : Без филтер за чистење е потребно за до 100.Blackhawk серија доза системи користат K&N е не-подмачкана Dryflow Синтетички медиуми.Blackhawk серија доза системи користат K&N е не-подмачкана Dryflow Синтетички медиуми.СВЕТСКА КЛАСА на ЗАШТИТА : Туркање на границите на моторот заштита од страна на заштита на вашиот мотор од штетни загадувачи.Сите филтри се изградени со ултра-силна моделирани свитливи гума фланши кои се апсорбираат вибрациите и се овозможи безбедна прилог.Конус Филтер За Воздух.Сите K&N Перформанси филтри за воздух се перат и еднократно.ПОДОБРУВАЊЕ на МОТОРОТ ЗВУК : го Слушаат моќ под хаубата. 4-6 Слој Подмачкана Памук Gauze Used во 57/63/69/77 Перформанси Колекции.Произведени за широк спектар на апликации, K&N Подмачкана Памук Филтри за Воздух се користи со повеќето K&N Воздухот системи.Црна Конус Филтер За Воздух.Сите филтри се изградени со ултра-силна моделирани свитливи гума фланши кои се апсорбираат вибрациите и се овозможи безбедна прилог.K&N Филтри за Воздух се дизајнирани за зголемување коњски сили нуди 50% повеќе струење со одлична филтрација.Панел Филтер За Воздух.Сите K&N Перформанси филтри за воздух се перат и еднократно. 2 Слој Сува Синтетички Black Used во 71 Серија Blackhawk Колекции.K&N Филтри за Воздух се дизајнирани за зголемување коњски сили нуди 50% повеќе струење со одлична филтрација. 4-6 Слој Подмачкана Памук Gauze Flat Панел за Замена се користат во 57 Серија Фабрика Airbox Колекции.К 2011-2019 DODGE Challenger; 2011-2019 DODGE Полначот; 2014-2015 CHRYSLER 300 C K&N Филтри за Воздух се дизајнирани за зголемување коњски сили нуди 50% повеќе струење со одлична филтрација.ПОДОБРО ВЛЕЧЕЊЕ : ја Подобрува забрзувањето и тешка перформансите при влечење со подобрување на гас за одговор.000 километри.Произведени за широк спектар на апликации, K&N Подмачкана Памук Филтри за Воздух се користи со повеќето K&N Воздухот системи.ГАРАНТИРАНИ се ЗГОЛЕМИ ВО коњски сили : Dyno-тестирани до 50% повеќе струење од рестриктивни фабрика кутија филтер за воздух и доводната цевка.Сите филтри се изградени со ултра-силна моделирани свитливи гума фланши кои се апсорбираат вибрациите и се овозможи безбедна прилог.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Топ-на моќ во помалку од еден час со основните страна алатки.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ