.

.

HP Елити Десктоп Компјутер Пакет - Intel Core i5 3.2-GHz, 8GB RAM меморија, 240GB Цврста Состојба Диск, 19 Инчен LCD, DVD, Тастатура, Глувче, WiFi, Windows 10 Стручни (Продолжува)

HP Елити Десктоп Компјутер Пакет - Intel Core i5 3.2-GHz, 8GB RAM меморија, 240GB Цврста Состојба Диск, 19 Инчен

DEN 6645.60

Количина на стоки
Достапно на барање

МОЌЕН ПРОЦЕСОР - Конфигуриран со врвот на линијата серија процесор за молња брзо, сигурен и во согласност перформанси за да се обезбеди исклучителни КОМПЈУТЕР искуство.СУПЕРИОРЕН СКЛАДИРАЊЕ И МЕМОРИЈА – Кориснички со 240 GB SSD хард диск простор за складирање на продавница за апликации, игри, слики, музика и филмови.Натоварени со 8 GB RAM меморија за да zip преку повеќе задачи во брзање без задоцнување.ИЗГРАДЕНА ВО КОНЕКТИВНОСТ - за да Останат поврзани на интернет со вградени безжични способен технологија и интегрирана мрежна картичка.Игра вашиот омилен музички датотеки со стерео звук.Лесно поврзете со големи и повеќе монитори преку инсталиран на одборот видео врски.WINDOWS 10 НАЈНОВАТА верзија - нова инсталација на најнови Microsoft Windows 10 Професионални 64 Битен Оперативен Систем, софтвер, слободна на bloatware најчесто се инсталирани од други производители.Како Microsoft најновите и најдобрите оперативен СИСТЕМ до денес, Windows 10 Професионални 64 Малку ќе се зголеми корисноста на секој КОМПЈУТЕР за годините што доаѓаат.Факултативна софтверски како што се Анти-Вирус и Office 365, исто така може да биде лесно да се симне преку Microsoft Windows App Store.КУПИ СО ДОВЕРБА - Сите се Обновува компјутери доаѓаат со 90-ден гаранција и техничка поддршка за да им се овозможи на купувачите со неспоредлив квалитет и заштита.Вграден-во заштита против вируси & малициозен софтвер.Се организира, edit & споделување на слики и видео записи лесно.Start menu & лентата за пребарување да најдете работи брзо.Обичај Компјутер Workstations кои се прилагодени кон идеалот функција за специфични намени.На пример, некои компјутери се фокусира на обезбедување со големо искуство за секојдневните задачи, како што се пребарување на интернет, стриминг медиуми, креирање на документи/spreadsheets, итн.Некои се повеќе скроени кон феноменална медиуми искуство со убава графика и чист звук.Некои се фокусираат на постигнување на висок рамки во секунда додека играте интензивна компјутерски игри.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ