.

.

Dracaena G1/4 Дупки, 50-55мм OD Ладење Акрилик Топката Вода Резервоарот, Резервоарот за Вода со Метален Капак, Мулти места за Компјутер Вода, Систем за Ладење, Должина 100MM

Dracaena G1/4 Дупки, 50-55мм OD Ладење Акрилик Топката Вода Резервоарот, Резервоарот за Вода со Метален Капак,

DEN 552.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Производ : Вода за ладење Вентил - Висок проток на топката вентил структура, безбеден и сигурен.Материјали : ПММА + ПОМ.Горниот и долниот опфаќа се висока температура отпорни инженеринг пластика и транспарентен дел е акрилик.Дупка позиција : G1 / 4 * 4. Опремен со напредниот G1 / 4 темата за тесна поврзаност, тоа може да биде безбедност и течење-слободни.Надворешниот дијаметар : минимум 50mm, максимална 55мм.Вкупна должина : 100mm / 150mm / 200mm / 250mm / 300мм / 350mm.Резервоарот на вашиот сопствен вода за ладење јамка служи повеќе функции.Тоа е држење на резервоар за вашиот coolant, директен течност понуда за вашиот пумпа, и помош за пополнување вашиот циклус и крварење на воздухот од тоа отпосле.Функцијата на систем за ладење е да се отстранат топлина од процеси или опрема.Топлина отстранети од еден медиум е префрлен во друг медиум, или процес на течност.Најчесто, ладење медиум е вода.проширување резервоарот апсорбира вишокот на coolant и ги вишок притисок во моторот систем за ладење.Ладење кула системи работат со користење на вода за да се извлече отпадна топлина од системот и фрлањето тоа во атмосферата пред се преку испарување.Трите клучни компоненти на систем за ладење се ладење кула, оборотните пумпа, и разменувач на топлина.Водата прво ќе помине низ разменувач на топлина, каде што апсорбира топлина.Спецификација : Материјал : ПММА + POMHole позиција : G1 / 4 * 4 Outer дијаметар : минимум 50mm, максимална 55mm Total должина : 100mm / 150mm / 200mm / 250mm / 300мм / 350mm.

Деталните информации

  :

Тие исто така купуваат со овој производ