.

.

Господин Систем 65FT, Патио Misters за Ладење, Отворено Misting Систем од страна на DIY, Misters за Надвор Патио, Крошна, Тремот, Чадор, Gazebo, Waterpark,Фан. Дворот Вода Господин Комплет з

Господин Систем 65FT, Патио Misters за Ладење, Отворено Misting Систем од страна на DIY, Misters за Надвор Патио,

DEN 767.76

Количина на стоки
Достапно на барање

【DIY вашиот сопствен систем за ладење】Ова НИ стандард господин за надворешни може да се користи како отворено ладење systerm за патио, вентилатор, чадор, тремот, пергола, предворјето, животни, или да користите како наводнување комплет.Cools околниот воздух температури до 20℃ или 68℉. 【Ја исечете должината сакате и лесно да се Инсталира】65 Метри вода црево со 24 tee фитинзи и цевка машина, која може да биде повеќе слободно да се прилагоди на должината и аголот што го сакате.Сите додатоци што ви треба е обезбедена, вашата идеја за свој систем за ладење може да се реализира во рок од десет минути. 【Допрете конектор со филтер екран и повеќе трајни цевка】На филтер екран отстранува прашината, слоевита и остатоци, намалување на можноста на млазницата затнување и продолжување на работниот век.Имаме, исто така, upgrated цевка материјал.ЈП инженеринг материјал изгледа како стакло влакна, и неговата компресија отпорност и издржливост се подобри од обичните ЈП материјали!Работниот век на цевка е двојно повеќе од другите " цевки. 【Магла Наводнување Покрие Повеќе Простор】Наводнување со misting може да се покрие повеќе големи област од традиционалните наводнување, зголемување на влажноста ефикасно и намалување на прашина, честички, давајќи униформа на водата волумен на растенијата наводнување на градинарски, зеленчук земјиште, уредување, стаклена градина, давање на континуирана misting вода за чистење во сточарски фарми. 【Заштеда на енергија и вода】Ладење misters за патио директно да го користите вода од чешма да спреј и се излади, без електрична енергија потрошувачка.Во споредба со manual (рачно полевање, тоа може да го спаси 70% од водата.Во споредба со навлажнувачи на воздухот, се работи побрзо и поефикасно.На misting системот за производство на вода за магла, која апсорбира топлина од надворешното окружување во топло лето, и обезбедува ладење отворено области, cools околните температури на воздухот измерени 10℃ до 20℃ или 50℉ до 68℉. 1. Отсечени должината што треба. 2. Вметнување цевка за допрете го конекторот. 3. Вметнете cutted цевки на Т-споеви. 4. Вметнете го крајот приклучокот на последните I - заеднички.Ако сакате да ја прекинете врската на цевка од Т-заеднички, ве молиме една страна, притиснете го сини дел од мрежата на T-заеднички, на друга страна се повлече цевка.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ