.

.

Dorman 924-684 Предна Кочница Поддршка Плоча за Одберете Dodge/Ram меморија Модели

Dorman 924-684 Предна Кочница Поддршка Плоча за Одберете Dodge/Ram меморија Модели

DEN 1404.48

Количина на стоки
Достапно на барање

Ефикасна замена дизајнирани да одговараат на се вклопуваат и во функција на акции кочница поддршка плоча на специфични возило апликации.Подолг живот - отпорни на корозија челик изградба штити сопирачки од елементи и остатоци.Идеален fix - директно го заменува високо влошување склони оригиналниот дел.Прецизност-инженерство - претрпе димензионални верификација и сол спреј за тестирање за да се обезбеди квалитет.Осигурете се вклопуваат - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот точната возило, внесете ја вашата направи, модел и да се намали нивото во Гаража.Одговара тип : Возило се Специфични.Оваа кочница поддршка плоча обезбедува структура за други компоненти во системот за сопирање, додека, исто така, помага да се задржи остатоци од запишување.Тој е дизајниран со ' рѓа-отпорни слој, кој шалтери тешките зимски временски услови и влажност.Возилото модел години овој дел се вклопува : Dodge Ram меморија 1500 : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Ram меморија 1500 Класичен : 2019 Ram меморија 1500 : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ