.

.

CPR Возрасни Manikin 4-Pack w. Повратни информации, Бебе Manikin 4-Pack w. Повратни информации, UltraTrainers, и MCR Додатоци

CPR Возрасни Manikin 4-Pack w. Повратни информации, Бебе Manikin 4-Pack w. Повратни информации, UltraTrainers,

DEN 11254.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Возрасни Manikin 4-Пакет.Младата Manikin 4-Пакет.Вклучува повратни информации од набљудувачите.Вклучува 4 AED тренери.Додатоци.Оваа CPR обука дополнителен комплет содржи четири Prestan Возрасни manikins со повратни информации во најлонска футрола, четири Prestan Младата manikins со повратни информации во најлонска футрола, 50 manikin на белите дробови, кеси, четири Prestan Ultra Trainers во најлонска случај, четири MCR Mani Bibs, и четири MCR Mani Vests.Ве молиме Имајте во предвид : Сите manikins во овој комплет вклучува АХА бара повратни информации.Повеќе информации за Prestan Manikins (4-пакет на Возрасни Manikins кликнување на звук и LED индикатори предвидено од страна на две одделни повратни информации уреди.Со Prestans визуелни и коишто се слушаат засилување на добра CPR техника, студентите ќе самоуверено прифатат нивната улога во срцева синџир на опстанок.Ова 4-Пакет на Детето Manikins ќе ја оптимизира вашата програма за обука со обезбедување на ученикот Компресија Длабочина и Компресија Стапка се постигне со коишто се слушаат кликнување на звук и LED индикатори предвидено од страна на две одделни повратни информации уреди.Со Prestans визуелни и коишто се слушаат засилување на добра CPR техника, студентите ќе самоуверено прифатат нивната улога во срцева синџир на опстанок.На Prestan AED Ultra Trainer нуди карактеристики не се најде на било која друга универзална AED тренер и е најточна застапеност на тоа како тековната AEDs се изврши.Овој компактен и лесен единица ќе им се даде на студентите реални обука искуство со обуки влошки таа смисла кога тие се ставаат на manikin.Покрај тоа, влошки се претходно поврзан и со глас го поттикнува се јасни и се смири.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ