.

.

EHDIS 4-Pin Реле со Подигнат Автомобил Камион Моторни Тешки 80A 12V/Исклучување Нормално Отворен SPST Реле Штекер Plug 4 Жица за Автомобилски Реле Модел JD2912-1H-12VDC 80A 14VDC,Пакување

EHDIS 4-Pin Реле со Подигнат Автомобил Камион Моторни Тешки 80A 12V/Исклучување Нормално Отворен SPST Реле Штекер

DEN 191.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Земја на Производство : Кина; Материјал : Пластични, Метални, Бакар.Контакт Тип : SPST (Нормално Отворен); Pin Број : 4 Pin.Серпентина : 12 VDC 80 Amp; Големината на Телото : 28 x 28 x25mm/1.1" x 1.2" x 1"(L*W*H).Реле големина : 33 x 28 x 52mm/1.3" x 1.1" x 2"(L*W*H); Одредување Дупка Кол : 6.5 mm/2.5"; Контактот Големина : 35 x 34 x 18 mm.Пакет Содржина : 1 x Модел : JD2912-1 H-12 VDC 80 A 14 VDC Автомобил Реле; 1 x 4 pin реле штекер со 4 жици.Објектот Пакет Количина : 1.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ