.

.

Спектарот на Перформансите на Воздухот Комплет: Високи Перформанси, Desgined да се Зголеми коњски сили: се Вклопува 1999-2007 CHEVROLET/GMC/КАДИЛАК (Silverado, Лавина, Приградски, Тахо

Спектарот на Перформансите на Воздухот Комплет: Високи Перформанси, Desgined да се Зголеми коњски сили: се Вклопува

DEN 1437.36

Количина на стоки
Достапно на барање

Со цел ДА се ЗГОЛЕМИ коњски сили И вртежен момент : Dyno-тестирани до 50% повеќе струење од рестриктивни фабрика кутија филтер за воздух и доводната цевка.ПОДОБРО ВЛЕЧЕЊЕ : ја Подобрува забрзувањето и тешка перформансите при влечење со подобрување на гас за одговор.ПОДОБРУВАЊЕ на МОТОРОТ ЗВУК : го Слушаат моќ под хаубата.СВЕТСКА КЛАСА на ЗАШТИТА : Туркање на границите на моторот заштита од страна на заштита на вашиот мотор од штетни загадувачи и остатоци.ЛЕСНО ОДРЖУВАЊЕ : Без филтер за чистење е потребно за до 100.000 километри.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Топ-на моќ во помалку од еден час со основните страна алатки.Спектарот на воздухот системи се една од најлесните начини да се зголеми коњски сили.ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ ФИЛТЕР за ВОЗДУХ : Напредни подмачкана синтетички филтер дизајн помага да го заштитите вашиот мотор против оштетување на загадувачи.НЕМА ПРАЗНИНА ВОЗИЛО ГАРАНЦИЈА.Одговара тип : Возило се Специфични.Дизајниран за коњски сили и вртежен момент се зголеми.Лесно да се инсталира перформанси.Вклучува Спектарот обновливи филтер за воздух.Висок квалитет на полирани алуминиумски цевки.Акции MAF сензорот се вклопува со обезбедени адаптер прстен.Патникот страна Филтер за Воздух Позиција.Спектарот на воздухот системи се дизајнирани за да се зголеми коњски сили и вртежен момент во вашето возило, додека, исто така, работи да го заштитите вашиот мотор од штетни загадувачи и остатоци.Секој внесувањето воздух систем доаѓа со перат, еднократно, ниски-за ограничување на Спектарот филтер за воздух, а полиран алуминиум доводната цевка, и црна прав-обложени топлина shield.Спектарот на воздухот колекции ги вклучува потребните гумени чизми, брзина магацинот, од не ' рѓосувачки челик стеги, и сите потребни хардвер за OE се вклопуваат и да заврши.Возилото Fitment : 2019 CHEVROLET Silverado 1500 LD; 2015-2019 CHEVROLET Приградски; 2015-2019 CHEVROLET Тахо; 2019 GMC Сиера 1500 Ограничена; 2015-2019 GMC Yukon; 2015-2019 GMC Yukon XL; 2015-2018 КАДИЛАК Escalade; 2015-2018 КАДИЛАК Escalade ESV; 2014-2018 CHEVROLET Silverado 1500; 2014-2018 GMC Сиера 1500; 2015-2018 GMC Yukon Denali; 2015-2018 GMC Yukon Denali XL; 2014 GMC Сиера Denali.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ