.

.

На Платина Колекција: Најголемите Хитови I, II & III

На Платина Колекција: Најголемите Хитови I, II & III

DEN 599.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Најстариот сеопфатна колекција на Кралицата хитови некогаш!Фрли во добра цена и 48-страницата книшка и тоа е едноставно "убиец." Вклучува Бохемски Rhapsody; Убиец Кралицата; Ние Сме Шампиони; Ние Ќе Рок Вас; Луди Малку Нешто Наречено Љубов; Уште Еден Каснувања Прашина; Под Притисок (оригинални и Rah микс); Ти си Мојот Најдобар Пријател; Масти Дно Девојки , и повеќе. 51 песни!Композитор(s)Брајан Може, Дејвид Боуви, Елизабет Lamers, Френк Musker, Фреди Меркур, Џон Deacon, Кралицата, Роџер Taylor Performer(s)Брајан Може, Elton John, Џорџ Мајкл, Montserrat Caballé, Стив Howe, Wyclef Jean Producer(s)Брајан Може, Колин Петар, Дејвид Боуви, Дејвид Ричардс, Фреди Меркур, Џорџ Мајкл, Џош Mac Rae, Мајк Моран, Кралицата, Рој Томас Бејкер.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ