.

.

Prissy е на Vidalia Кромид Сенф, 8 Унца (Пакување од 2)

Prissy е на Vidalia Кромид Сенф, 8 Унца (Пакување од 2)

DEN 868.80

Количина на стоки
Достапно на барање

8 Мл, Пакување од 2. СЛОБОДНИ МАСТИ и НИСКА јаглени хидрати.Рачно изработени со грижа, во Грузија, една сенф кој вклучува ВИСТИНСКИ Слатка Vidalia Кромид.Се служи со достав месо или pretzels и додава голема вкус на вашиот омилен сендвич.Страшно со шунка, сирење и колбаси.Prissy е потребно голема гордост во понудата на најдобрите квалитет Vidalia Сладок Кромид производи.На intriguingly mellow, сочни сладок вкус на кромидот се последица на блага клима и уникатен состав на почвата се најде само во Јужниот дел на Грузија.Светот познати по своите вкус, Vidalia кромид биле наречена "најслатката кромид позната на човекот," од готвачи и gourmands слично.Државните зеленчук, овој извонреден кромид може да се ужива во многу начини.Во прилог на овие сладок кромид да сенф создаде уникатен и прекрасно tangy сос.Оваа Сенф е споен со меласа, слатка Vidalia Кромид и избира зачини за да се создаде прекрасен гастрономски сенф дека ќе најде задоволство на непцето.Слободни масти и Ниска јаглени хидрати.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ