.

.

5184294AE моторното Масло Ладилникот и Масло Филтер за Домување Адаптер Собранието со Дихтунзи Sensor-Компатибилен со 2011-2013 3.6 L V6 Chrysler 200 300, Dodge Патување, Avenger, Durango, Cherokee, Wrangl

5184294AE моторното Масло Ладилникот и Масло Филтер за Домување Адаптер Собранието со Дихтунзи Sensor-Компатибилен

DEN 2207.76

Количина на стоки
Достапно на барање

【Функција】се Задржи на моторното масло чисти и кул.На масло кулер е направен од лесен алуминиум, а има 16-плоча (8 плоча дебели и 8 тенка плоча), може да биде подобро ладење.Масло филтер за домување адаптер масло кулер комплет доаѓа со комплетен сет на заптивка пломби (6 компјутери пониска доза plenum заптивка и 6 компјутери горна доза plenum заптивка).И доаѓа со пре-инсталиран на филтерот за масло, течноста сензор на температура, притисок на маслото сензор, се Заобиколат Вентил & Пролетта и NBR запечатување прстен.Го замени Дел Број : 5184294 AE. 【Директно Одговара】 : Овој филтер адаптер за домување собранието е дизајниран да ги ИСПОЛНУВААТ или НАДМИНУВААТ стандардите на фабричките моторното Масло Филтер за Полнење.Гарантира Точна замена за PLUG & PLAY.Изработен од квалитетни материјали, 100% тестирани пред превозот. 【Компатибилност】моторното масло кулер филтер собранието е замена за 5184294 AE, Компатибилен со 6 cyl 3.6 L мотор 2011-2013 Chrysler 200, 2011-2013 Chrysler 300, 2011-2013 Chrysler Град и Држава, 2011-2013 Dodge Avenger, 2011-2013 Dodge Challenger, 2011-2013 Dodge Полнач, 2011-2013 Dodge Патување, 2011-2013 Dodge Караван, 2011-2013 Dodge Durango, 2011-2013 Grand Cherokee, 2012-2013 Wrangler, 2013 Dodge Рам 1500, 2012-2013 Ram меморија C/V База.Само за 3.6 L 6 cyl моторот. 【Премиум Квалитет】На филтерот за масло собранието доаѓа со нов пре-инсталиран на филтерот за масло.Масло филтер овозможува на моторното масло да се затегнати преку филтерот и извадете странски честички да се задржи вашиот мотор работи чисто.На масло кулер за полнење може да се задржи на моторното масло чисти и кул, да ја прошири услугата живот. 【По-Продажбата на Услугата】Ние обезбедува една година по-продажбата на услугата на нафта ладилникот и масло филтер за домување адаптер собранието.Ако не сте целосно задоволни со 3.6 L моторното масло ладилник за масло филтер за домување собранието, можете да се потпираат на нашата слободна замена или рефундирање на услугата.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ