.

.

Морис Производи 68196 Тешки Ѕид Топлина се Смалуваат Цевки, 25ft Должина, 800-1250MCM Кабел Опсег, 0.16 Дебелина, 3.54 Пре-Смалуваат Дијаметар, 1.18 Пост-Намалат Дијаметарот

Морис Производи 68196 Тешки Ѕид Топлина се Смалуваат Цевки, 25ft Должина, 800-1250MCM Кабел Опсег, 0.16 Дебелина,

DEN 7525.68

Количина на стоки
Достапно на барање

Тешки Ѕид Топлина се Смалуваат Цевки - Оваа Топлина се Намали Цевки е оценет за Висок Напон. 3 : 1 Се Намали Соодносот.Висок напон топлина се смалуваат цевки овозможува максимална сигурност за изолација и заштита на кабел зглобовите и сите отпуштања.Withstands тешки механички барањата на У Р Г., потопна и директно закопани инсталации.Големо влијание, абразија, корозија и хемиска отпорност.Номинална за 600-2500 V. 4' Должини и Ролни имаат Термопластични Лепила Лагер обезбедува целосна заштита на животната средина и изолација.Топлина се смалуваат цевки исполнува : УЛ 486 D, АДС C22.2 Број 198.2, ANSI c 119 конвенција за одржување.1, Западна Подземни Водич Броеви 2.4, 2.5, ICEA и NEMA изолација дебелина барања.Обезбедува Целосна Заштита На Животната Средина.Континуирано температурата на работа : -67°F до 230°F (-55°C до 110°C).Соберете температура : 248°F (120°C).Тешки Ѕид има подобри механички & е подобро подземни заштита од медиум ѕид.Црна боја.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ