.

.

Кралот Артур Глутен Слободни Кифла се Меша, 16 оз

Кралот Артур Глутен Слободни Кифла се Меша, 16 оз

DEN 1946.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Пченица Слободни.Сојата Слободни.Нут Слободни.Кошер.Уверение Од Пченица Слободни.Глутен-слободен кифла се меша Нашите кифла се меша карактеристики навестување на ванила, на допир на оревче - и тоа е 100% глутен бесплатно!Прави десетина светлина, тендер, високо се издига muffins.додадено боровинки на muffins за спектакуларен појадок лекување.Резултатите беа неверојатни.Тие беа толку влажна и вкусни.H.Стр., Shelburne, Вермонт Кралот Артур Брашно е горда да се воведе најдобрите глутен-слободен кифла се меша youl некогаш се пече.Уверение од пченица-Freeby непрофитна Глутен-Слободен Сертификација Организација (GFCO), програма на Глутен Нетолеранција Група (СВИРКА).

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ