.

.

Cupcake создателот Торта Мини Muffins Отвори Пити Cookie Создателот Печење кошница Курва производител

Cupcake создателот Торта Мини Muffins Отвори Пити Cookie Создателот Печење кошница Курва производител

DEN 489.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Наменет за печење мини muffins на електричен или шпорет на гас.Творецот на две половини метални делови и 7 Мини Muffins Отвори Пити.Тежина : 0.90 kg / 2 lb Материјал : Храна Алуминиум.Дизајниран за печење shortcake во форма на fluted-edge отвори пити (мини muffins).Форма се состои од две алуминиумски половина форми, кои лесно може да се поврзани едни со други.Во исто време, можете да направите 7 fluted-edge отвори пити (мини muffins).Творецот е наменет за печење мини muffins на електричен или шпорет на гас.Мини muffins може да се пече од shortbread тесто, а потоа тие може да се полнети со различни пломби : чоколадо, овошје, шлаг крем, креми.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ